Lista aktualności Lista aktualności

Usuwanie szkód w lesie po nawałnicach.

W zawiązku z trwającymi pracami związanymi z usuwaniem wiatrołomów - prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas spacerów po lesie

W dniach 12 i 13 lipca w Nadleśnictwie Orneta burze wraz z huraganowymi wiatrami spowodowały straty w drzewostanie. Przez kilka godzin droga nr 528 z Ornety na Morąg oraz droga 513 z Ornety na Lidzbark były całkowicie zablokowane  powalonymi drzewami.

Biorąc pod uwagę dużą ilość połamanych i naderwanych drzew stwarzających zagrożenie dla ludzi, prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas spacerów po lesie.
Jednocześnie prosimy o nie wchodzenie w miejsca oznaczone tablicami „ZAKAZ WSTĘPU” gdzie trwają prace związane z usuwaniem wiatrołomów. 

Są to drzewostany rosnące po obu stronach drogi Orneta – Morąg na odcinku od Ornety do mostu na Pasłęce oraz drzewostany po obu stronach drogi Orneta Lidzbark na odcinku od drogi na Kaszuny do miejscowości Mingajny.   

Obecnie pracownicy zakładów usług leśnych usuwają powalone drzewa z dróg przeciwpożarowych. W lipcu postaramy się usunąć wszystkie drzewa zagrażające życiu oraz zdrowiu naszych gości.

Do momentu zakończenia prac, wstrzymana zostaje możliwość korzystania z programu „Zanocuj w lesie” na terenie Nadleśnictwa Orneta.