Zanocuj w lesie.

W ramach programu „Zanocuj w lesie” Nadleśnictwo Orneta zapraszamy do noclegu w naszym lesie pomiędzy bunkrami „Trójkąta Lidzbarskiego” nad leśną strugą zwaną „Szeląg”.

Lokalizacja widoczna jest również na mapie bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego. Aplikacja mBDL (mobilny Bank Danych o Lasach) do pobrania na android lub iPhone.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. Regulaminem korzystania z obszaru w zakładce na dole strony.
  2. Na obszarze Programu „Zanocuj w lesie” nie ma miejsca na rozpalenie ogniska. Najbliższe miejsce znajduje się przy Sali edukacyjnej „Zacisze” na północ od Ornety. W przypadku chęci rozpalenia ogniska należy kontaktować się z leśniczym Leśnictwa Bażyny (telefon w zakładce kontakty).
  3. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/. Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
  4. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu czaswlas.pl/bezpieczenstwo-w-turystyce 
  5. Z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu
  6. Z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków
  7. W okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 
  8. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza (do pobrania na dole strony) oraz przesłanie go na adres: orneta@olsztyn.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Koordynator programu:

Marcin Żurkowski

tel. 662 026 310

marcin.zurkowski@olsztyn.lasy.gov.pl

Nadleśnictwo Orneta przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

               Przed wyruszeniem do lasu zapoznaj sie z >>>>> PORADNIKIEM

 

 

 

PORADNIK - Zanocuj w lesie